Gierdal: Macie prawo domagać się rzetelnej edukacji, która uwzględnia to, kim jesteście i jacy jesteście.

Karolina Gierdal: Jesteście obywatelami i obywatelkami i macie prawa. Macie prawo do tego, żeby szanowano waszą godność, aby respektowano waszą orientację seksualną, waszą tożsamość płciową. Macie prawo domagać się tego, aby was nie wykluczano, aby was nie dyskryminowano i nie obrażano. Macie prawo domagać się rzetelnej edukacji, która uwzględnia to, kim jesteście i jacy jesteście.

Tęczowy piątek po raz piąty!

Tęczowy piątek to dzień w którym uczniowie LGBT zachęcani są do rozmów o swoje tożsamości i orientacji, to także okazja dla nauczycieli, by wesprzeć ich i skorzystać z przygotowanych materiałów edukacyjnych do przeprowadzenia ciekawych lekcji. Karolina Gierdal zachęca uczniów:

Jesteście obywatelami i obywatelkami i macie prawa. Macie prawo do tego, żeby szanowano waszą godność, aby respektowano waszą orientację seksualną, waszą tożsamość płciową. Macie prawo domagać się tego, aby was nie wykluczano, aby was nie dyskryminowano i nie obrażano. Macie prawo domagać się rzetelnej edukacji, która uwzględnia to, kim jesteście i jacy jesteście.

Przeczytaj całość na wyborcza.pl

Akcja rozpoczęła się w 2016 roku z inicjatywy Kampanii Przeciwko Homofobii i od tego czasu przeprowadzana jest niezależnie w szkołach w całej Polsce.

Przeczytaj również