O nas

Nasza misja

Każda sprawa, nawet najprostsza, jest potencjalnie sprawą o ochronę praw człowieka.

Czy chodzi o zapewnienie prawa do rzetelnego procesu, czy o zakaz dyskryminacji, czy o prawo do prywatności, czy o wolność słowa – w każdej sprawie, którą się zajmujemy, widzimy konieczność zadbania o respektowanie międzynarodowych standardów ochrony prawnej.

znany prawnik warszawa,znane adwokatki,Agata Bzdyń,Karolina Gierdal,Korony Równości,Justicja Award,Kryształowe Serca,Adwokatka Roku,Rising Stats,prawnicy lgbt,prawnicy dla lgbt,seks work polska,labda warszawa,miłość nie wyklucza,polskie towarzystwo prawa antydyskryminacyjnego - KPC - O nas

Agata Bzdyń

Radczyni prawna, Absolwentka Prawa i Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz studiów o specjalizacji Międzynarodowa Ochrona Praw Człowieka na Uniwersytecie w Strasburgu.

Prawniczka w Europejskim Trybunale Praw Człowieka w latach 2012-2016. Od 2016 r. w ramach własnej kancelarii prowadzi sprawy prawnoczłowiecze, reprezentuje skarżących przed organami międzynarodowymi zajmującymi się ochroną praw człowieka.

Współpracuje z PTPA, HFPCz, Fundacją Feminoteka oraz Federacją na Rzecz Kobiet i Planowania Rodziny.

Nagrody

29. wrz. '21Karolina GierdalLaureatka Korony Równości '21
30. kwi. '21Agata BzdyńNominacja do Justicja Award '21
9. lip. '21Agata BzdyńLaureatka Kryształowe Serca '21
8. mar. '21Karolina GierdalAdwokatka Roku '21
14. gru. '20Karolina GierdalLaureatka Rising Stars Prawniczy '20

Karolina Gierdal

Członkini Izby Adwokackiej w Warszawie; absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego.

Koordynatorka Grupy Prawnej Kampanii Przeciw Homofobii w latach 2018-2021; współtwórczyni kolektywu antyrepresyjnego SZPIL(A) zajmującego się koordynowaniem pomocy prawnej dla osób zatrzymywanych na protestach oraz represjonowanych za działania aktywistyczne.

Członkini inicjatywy LGBT+ Prawnicy; Zespołu ds. Kobiet, Zespołu Równego Traktowania przy Naczelnej Radzie Adwokackiej oraz Sekcji Praw Człowieka przy Okręgowej Radzie Adwokackiej w Warszawie; Pełnomocniczka w wielu procesach związanych z dyskryminacją osób LGBT+, obrończyni aktywistów i aktywistek.

Wyróżniona tytułem Adwokatki Roku w 2020 r., laureatka III miejsca konkursu Rising Stars Liderzy Jutra w 2020 r.