Bzdyń: Ordo Iuris chce utrudnić uzyskiwanie rozwodów i zawiązywanie związków partnerskich

Agata Bzdyń o “konwencji o prawach rodziny”, projekcie Ordo Iuris, który miałby zastąpić Konwencję Stambulską: Projekt wprost mówi o związku wyłącznie kobiety i mężczyzny jako "prawidłowej" rodziny i tak rozumianą rodzinę umieszcza w centrum zainteresowania tego aktu. W konsekwencji może być tak, że utrudni zarówno uzyskanie rozwodu czy w przyszłości uchwalenie możliwości zawarcia związków partnerskich.

Czym zajmuje się Ordo Iuris?

Anna Gielewska oraz Konrad Szczygieł z Fundacji Reporterów informują o kulisach kampanii konserwatywnego instytutu Ordo Iuris, który stara się doprowadzić do wypowiedzenia konwencji przeciwko przemocy w rodzinie. Dzięki rządom PiS jest to już na wyciągnięcie ręki.

Reporterzy ujawniają realizowany w ciągu ostatnich lat plan prawicowej organizacji i ich powiązania z rządem oraz zagranicznymi źródłami finansowania.

„Konwencja o prawach rodziny”, to projekt Ordo Iuris, który miałby zastąpić Konwencję Stambulską.

Projekt wprost mówi o związku wyłącznie kobiety i mężczyzny jako „prawidłowej” rodziny i tak rozumianą rodzinę umieszcza w centrum zainteresowania tego aktu. W konsekwencji może być tak, że utrudni zarówno uzyskanie rozwodu czy w przyszłości uchwalenie możliwości zawarcia związków partnerskich.

komentuje w tekście Agata Bzdyń

Przeczytaj cały raport na onet.pl.

Przeczytaj również